Спальні мішки

Топ
Спальний мішок Champion "Average" камуфляж
Акція
Новинка
Спальний мішок ковдра PERTO з капюшоном Синій
Спальний мішок ковдра Champion "Light"
Спальний мішок Champion Tourist Red
Спальний мішок Champion Tourist Gray
Спальний мішок Champion "Турист" R
Спальний мішок Champion "Турист" L
Спальний мішок Champion "Winter"
Спальні мішки

Як вибрати спальний мішок

Уві сні людина веде близько третини життя. Щоб добре виглядати, зарядитися бадьорістю та енергією, якісний та повноцінний відпочинок просто необхідний. Це подвійно важливо, коли ми подорожуємо чи просто виїжджаємо на природу. Неодмінним атрибутом справжнього туриста є спальний мішок. Він дуже компактний, легкий, а щоб розвернути його та лягти спати, потрібно лише кілька хвилин.

На ринку представлено багато спальних мішків, але як вибрати саме такий, який прослужить довго та, головне, якісно? Про це й йтиметься далі.

Пам'ятайте, у спальному мішку важливо все: крій, матеріал та наповнювач.

Основні типи крою мішків: прямокутний (ковдра) та трапецієподібний (кокон). Розглянемо їх трохи докладніше. "Коконом" називається трапецієподібний спальний мішок - коли турист укладається в нього і застібає всі блискавки, він стає схожим на кокон. Другий тип спальника традиційніший, його з успіхом можна розгорнути і використовувати як ковдру, звідси він і має свою назву.
Але не можна сказати, що спальні мішки-кокони не можна застосовувати як ковдру, навпаки, його можна розгорнути і сховатися.

"Кокони" більше підходять для серйозних туристичних походів та сходжень. Завдяки своїй формі, він щільно облягає все тіло, отже тепло зберігається краще. Спальні мішки-ковдри успішно застосовуються в невеликих походах, поїздках на природу.

Матеріали з яких виготовляються спальники.

Тут йде розподіл на дві категорії: синтетичні та натуральні. З натуральних матеріалів активно застосовується бавовна: у чистому вигляді або з добавками. Спальні мішки з бавовни важчі за своїх побратимів із синтетики. Крім того, вони вбирають більше вологи, більше схильні до зносу. Їхні переваги в тому, що вони більш м'які та приємні на дотик. Також слід зазначити, що спальники їхньої бавовни доводиться вибирати людям, які мають алергію на синтетичні матеріали. Спальні мішки з бавовни підійдуть для недалеких поїздок на машині, невеликих походів.

Спальні мішки із синтетики мають ряд переваг.
Вони набагато легші, краще захищені від намокання, менше схильні до зносу і їх легше прати. Вони мають лише один недолік - вищу ціну. Проте їхні плюси успішно перекреслюють цей мінус.
Розглянемо найпопулярніші наповнювачі, що використовуються у спальних мішках.
Тут також виділяється два найбільш популярні напрямки: спальники з наповненням з пуху та спальні мішки з синтетичним наповнювачем. Пух усім відомий своїми відмінними якостями утеплювача. Але у нього є й значний недолік – спальні мішки з пуховим наповнювачем практично не придатні для місць із підвищеною вологістю. Незважаючи на те, що його піддають спеціальній обробці та використовую різні мастила, він добре вбирає вологу, а сохне досить довго.
Фаворитами на ринку є спальні мішки із синтетичними наповнювачами: синтепон та порожнисті силіконові волокна. Спальники із синтепону досить дешеві та легкі. Температура комфорту для таких спальних мішків становить -10 градусів за Цельсієм. У них є невелика вада - з часом синтепон злежується, що позначається на його теплових якостях. Однак відбувається це не дуже швидко, технології йдуть уперед і через кілька років все одно доводиться замислюватися про придбання нового спального мішка.

Все велике кохання у туристів завойовують спальні мішки з силіконовими порожніми всередині наповнювачами. Вони мають масу переваг - дані спальники дуже легкі, стійкі до зношування та вологого середовища, дуже швидко сохнуть і легко стираються. Єдиний їхній недолік - відносно висока ціна. Але якщо врахувати, що в таких спальниках комфортно відпочивати за температур до -25 градусів Цельсія, то ціна відходить на другий план.

У разі вибору спального мішка визначтеся з умовами, в яких він буде експлуатуватися. Вже саме з умов варто вибирати матеріал та наповнювач. Не варто заощаджувати на даному етапі. Пам'ятайте, головне – це добрий сон, особливо в екстремальних умовах.